sabo@sabo.krakow.pl

+48 12 263 06 80

Folia Gładka LDPE, Folia PP

Folia gładka LDPE wykonana jest z polietylenu o niskiej gęstości (Low Density PE). Jest to giętki i miękki materiał, który zachowuje elastyczność w niskiej temperaturze (nawet do -60°C). Dodatkowo jest bezwonny, całkowicie obojętny fizjologicznie, przepuszczalny dla gazów i substancji aromatycznych, natomiast mało przepuszczalny dla pary wodnej i mało odporny na wyższe temperatury. Korzystne właściwości fizyczne sprawiają, że folia LDPE wykazuje się wysoką przejrzystością i dobrą rozciągliwością, co czyni ten materiał bardzo popularnym i chętnie stosowanym w przemyśle. Z folii LDPE wykonuje się cienkie folie opakowaniowe, worki transportowe, rękawy termokurczliwe o dużej wytrzymałości, worki na śmieci, folie do zamrażania i wiele innych.

Folia PP, czyli folia polipropylenowa to obok foli polietylenowej najbardziej rozpowszechniony materiał szeroko stosowany w produkcji opakowań. Polipropylen – główny składnik folii PP – należy do grupy termoplastycznych tworzyw sztucznych i cechuje się najmniejszą gęstością spośród stosowanych w opakowaniach polimerów. Cechy tego tworzywa nadają folii PP doskonałą sztywność i niski ciężar właściwy. Folia polipropylenowa jest odporna na działanie wilgoci, tłuszczy, na substancje zasadowe, roztwory soli, rozpuszczalników i silnych kwasów mineralnych.

Oferujemy folie LDPE oraz OPP, o różnych grubościach i rozmiarze, w formie taśmy, półrękawa, rękawa (tylko PE), na różnego rodzaju wyroby spożywcze i przemysłowe z możliwością wykonanią na nich indwywidualnego nadruku. Wykonujemy również worki i arkusze z w/w folii.
 

Taśma        Półrękaw
     
     PE tasma kolor        PE Polrekaw kolor
     
Rękaw   Rękaw z zakładkami
     
     PE Rekaw kolor        PE RekawF Kolor